Minimalna šteta

Dinamo je izgubio od Manchester Cityja na Etihadu, ali nije se osramotio

Očekivali smo golijadu. Na kraju smo dobili…. Pa, nismo golijadu.

Manchester City je u drugom kolu Lige prvaka na svom Etihadu pobijedio Dinamo s 2-0. Domaća pobjeda, tri boda, prvo mjesto u skupini, to smo sve očekivali.

Ali nismo baš očekivali način na koji je City pobijedio. Utakmica se zapravo odvijala po dobro poznatom obrascu. Manchester City je od početka preuzeo i loptu i inicijativu; napadali su ponekad s čak osam igrača, brzo pomicali loptu i oštro ulazili u kontrapresing kada bi je izgubili.

David Silva, Sergio Agüero i İlkay Gündoğan, koji je sjajnim šutom ostavio štambilj na Livakovićevoj stativi, imali su sjajne prilike u prvom poluvremenu. Ključ je bio u lošoj realizaciji.

Na odmor se otišlo s 0-0, ali veliki dio zasluga svakako ide i Dinamovoj obrambenoj strukturi. Modri su se branili s petoricom u zadnjoj liniji i rijetko izlazili u tranzicije; bili su disciplinirani, kompaktni i koncentrirani. City je u prvom poluvremenu imao samo dva udarca u okvir.

Sličnim tempom se igralo i u nastavku, iako, kako je vrijeme odmicalo, Dinamo je bio sve umorniji i branio se sa sve manje koncentracije. City je sve više pritiskao papučicu gasa.

Ulazak Raheema Sterlinga promijenio je sve. Engleski reprezentativac unio je dosta živosti i dinamičnosti i Cityjeve napade, koji su bili sve brži i intenzivniji. U 66. minuti, zasluženo, upravo je on doveo City u prednost.

Akcija je započela kornerom, završila oštrim centaršutom u peterac. Protiv toga, obrane nije bilo.

U posljednjih dvadesetak minuta, Dinamo je, unatoč ulasku Marija Gavranovića, sve snage ulagao u zadržavanje minimalnog zaostatka, za kontre i pokušaje izjednačenja jednostavno nije bilo snage.

Na kraju je, da ironija bude veća, Manchester City došao do drugog pogotka nakon kontranapada. Phil Foden je u posljednjoj minuti sučevog dodatka zabio za 2-0.

Sve u svemu, Dinamo je očekivano izgubio, ali je neočekivano kvalitetno i dugo odoljevao Guardiolinoj mašini. Dojam je ostao solidan, a šteta je — minimalna.