Mislav Oršić je protiv Ludogorca stigao do 25. europskog gola u Dinamovom dresu

Plavi su u prvih 45 minuta nadigrali bugarsku momčad

U uzvratnoj utakmici trećeg pretkola Lige prvaka Dinamo je na Maksimiru odigrao sjajno poluvrijeme protiv Ludogoreca i praktički riješio pitanje prolaska u play-off.

Nakon 45 minuta Dinamo je imao dva gola više i igrača više. Do svog prvog europskog gola u Dinamovom dresu stigao je pak Josip Drmić.

Nakon što je na otvaranju utakmice Arijan Ademi propustio u gol pretvoriti vrlo dobru priliku, Drmić je zabio za 1-0 u 12. minuti. Sjajan centaršut s desne strane uputio je Stefan Ristovski, a Drmić je na drugoj stativi glavom pogodio za 1-0.

Nedugo nakon toga Dominik Yankov dobio je drugi žuti karton, a u 26. minuti Dinamo je riješio utakmicu.

Penal je izborio Dario Špikić nakon odličnog solo-ulaska u gostujući kazneni prostor, a penal je u 2-0 pretvorio Mislav Oršić.

Imao je Dinamo, očekivano, još nekoliko solidnih situacija, a do trećeg gola stigao je u završnici kada je Oršić zabio ponovno za 3-0. Njemu je to pak bio 25. europski gol za Dinamo. Idealno poluvrijeme pokvario je golom za 3-1 Kiril Despodov u sudačkoj nadoknadi…