Monaco je na krilima Ben Yeddera svladao Montpellier i upisao treću uzastopnu pobjedu

Bilo je gusto, ali Niko Kovač došao je do slavlja od 3-2 u gostima

Niko Kovač i njegov Monaco su, nakon tri poraza zaredom početkom prosinca, ušli u lijepu seriju. Momci iz Kneževine večeras su u odličnom susretu svladali Montpellier rezultatom 3-2, a tako su upisali petu uzastopnu utakmicu bez poraza i treću pobjedu u nizu…

Iako će hrvatski trener definitivno upozoriti svoju momčad na opuštanju nakon ostvarenog vodstva od 3-0, Monaco je u većem dijelu susreta dominirao. U prvom poluvremenu nije dopustio niti jedan udarac u okvir svojeg gola, a Montpellieru je utrpao dva pogotka; prvo je u 24. minuti Kevin Volland silovito pospremio u mrežu odbijanac poslije udarene grede i tako upisao svoj 10. ovosezonski zgoditak u prvenstvu, a 11 minuta kasnije Wissam Ben Yedder ostao je sasvim sam na rubu peterca i, na ubačaj Caija Henriquea, glavom pogodio za povećanje prednosti.

Stvari su se činile praktički svršenima u 61. minuti kada je Ben Yedder uspješno realizirao kazneni udarac i došao do svog devetog ovosezonskog gola u Ligue 1. Uz četiri asistencije francuski se reprezentativac prometnuo u jednog od najproduktivnijih igrača tamošnjeg prvenstva i danas općenito ostvario dojmljive brojke. Postigao je dva pogotka iz pet udaraca na gol, bio stopostotan u driblinzima, osvojio šest od ukupno 10 duela, kreirao jednu veliku priliku i poslao jednako toliko ključnih dodavanja. Ipak, Monaco se, njegovu doprinosu usprkos, do posljednjeg sučeva zvižduka morao čuvati pošto je Montpellier utrpao dva brza zgoditka.

Tako je u 64. minuti Sepe Elye Wahi smanjio na 3-1, a domaći su se potpuno vratili u utakmicu kada je pet minuta kasnije zabio Andy Delort i doveo svoju momčad na rub izjednačenja. Kovač je u igru potom ubacio Aleksandra Golovina koji je odmah ušao u odličnu prigodu; suparnička obrana očistila mu je loptu s crte nakon opasne kontre u 74. minuti, a Benjamin Lecomte u sljedećem je napadu fenomenalno skinuo izvrstan Delortov udarac pod gredu.

Ipak, Monaco je izdržao, ovo je i treći uzastopni ogled u kojemu je zabio tri ili više golova, a četvrtoplasirani Kovač tako se, barem nakratko, primaknuo Lilleu i PSG-u (koji imaju utakmicu manje) na tri boda u borbi za vrh. Naravno, prvo mjesto trenutno drži Lyon s četiri boda prednosti nad Crveno-bijelima…