Moramo vas obavijestiti da je Rooney zabio gol. Svoj prvi u engleskom nogometu od 2017.

Posljednji je put u domovini bio strijelac protiv Swansea Cityja u prosincu 2017.

Točno 771 dan.

Toliko je prošlo otkako je Wayne Rooney postigao gol u engleskom nogometu do danas kad je ponovno bio strijelac. Od Evertonova dresa i gola Swansea Cityju u prosincu 2017. do prvijenca za Derby County u kojem obnaša ulogu menadžera-igrača.

Večerašnji pogodak njegovu klubu u utakmici 29. kola engleskog Championshipa i nije previše značio. Porazom 2-3 od posljednjeplasiranog Luton Towna prekinut je uspješan Derbyjev niz koji je započeo oko Božića prošle godine i protegao se kroz sedam uzastopnih utakmica kroz sva natjecanja.

Također, Rooney, kojeg u engleskom nogometu nije bilo je od lipnja 2018. do početka ove godine, pogodak je zabio uz pomoć suparnika od čije se noge lopta odbila za uvodnih 1-0. Dogodilo se to u 63. minuti. Već deset kasnije Luton Town imao je rezultatsku prednost od gola razlike, a potom je iskoristivši Bogleov autogol minutu nakon poravnanja na 2-2 stigao i do pobjede. Svoje prve ligaške nakon devet vezanih utakmica iz kojih je iščupan samo jedan bod.

Dodajmo ovome da je momčad West Bromwich Albiona, koju vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić, nakon 1-2 na gostovanju kod Cardiff Cityja ispustila vodeću poziciju na ljestvici engleske druge lige.

Za WBA ovo je bila sedma ligaška utakmica zaredom bez pobjede. Iskoristio je to Leeds United koji je preokrenuo 0-2 u 3-2 protiv Millwalla i preuzeo primat na ljestvici.