Možda je tako i najslađe. Igrači PSG-a su na TV-u gledali kako brane naslov prvaka

Monaco je izgubio od Lyona i Parižanima uručio titulu (3-2)

Iako je u subotu kiksom i remijem 3-3 protiv Le Havrea propustio priliku da na svom stadionu i pred svojim navijačima proslavi naslov prvaka, PSG je ipak na koncu 31. kola Ligue 1 postao i ostao francuski prvak. Parižanima je titulu u ruke predao Monaco porazom kod Lyona.

Momčad iz Kneževine je u susret ušla s 12 bodova zaostatka i tek matematičkim šansama za naslov, ali one bi i nakon nedjelje živjele samo u slučaju pobjede kod Lyona. Wissam Ben Yedder svojski se trudio, čak je i zabio u prvoj minuti ne bi li održao san živim, ali nije bilo šanse.

Lyon je do poluvremena okrenuo preko Alexandrea Lacazettea i Saida Benrahme, ali Ben Yedder je u 60. izjednačio i opet probudio nadu. No, Lacazette je svojim drugim pogotkom u 84. postavio 3-2 i tu je nadi Monaca bio kraj, a slavlje u Parizu je moglo krenuti.

Parižani su tako pred TV-om gledali kako brane naslov prvaka, a ovo im je treći u nizu. Tri kola do kraja imaju 12 bodova prednosti i prvaci su po 12. put u svojoj povijesti, a od tih 12, 10 su ih osvojili u eri katarskih vlasnika od 2012./13.

Jedine ekipe koje su u ovih 12 godina prekidale tu dominaciju su Monaco 2017. godine i Lille 2021., a vrijedi napomenuti i da će Kylian Mbappé biti najbolji strijelac lige. Trenutno je na 26 golova, devet više od prvog pratitelja.

Napomenimo i da je u pobjedi Lyona, koji je ovim slavljem skočio na osmo mjesto s 44 boda, 90 minuta odigrao i Duje Ćaleta-Car.