Može i s Miérezom na golu: Osijek je u Kupu bez problema svladao NK Bednju

Momčad Nenada Bjelice slavila je 3-0

Hrvatski prvoligaši već su krenuli u obavljanje svojih dužnosti u aktualnom izdanju Hrvatskog nogometnog kupa: Nenad Bjelica i njegov Osijek tako su se u šesnaestini finala tog natjecanja zaputili u Beletinec kako bi se ogledali s NK Bednjom, trenutno drugoplasiranom momčadi Međužupanijske nogometne lige Čakovec-Varaždin.

Kao i što se očekivalo, Bijelo-plavi nisu imali problema: na igralištu Kod mosta slavili su rezultatom 3-0.

Bjelica je na teren poslao vrlo jaku momčad s nekolicinom standardnih prvotimaca u sastavu, a domaću mrežu otključao je Jevhen Čeberko koji je u trećoj minuti poentirao glavom nakon izvedenog kornera. Ukrajinskom stoperu to je bio prvijenac u Osijekovu dresu, a poslije pola sata igre klub iz Gradskog vrta udvostručio je prednost. Petar Bočkaj sjajno je pogodio iz slobodnog udarca s otprilike 20 metara udaljenosti, a Bjelicu definitivno neće razveseliti činjenica da je László Kleinheisler u 63. minuti morao napustiti igru zbog ozljede.

Konačnih 3-0 u 77. je minuti postavio Mirlind Daku na asistenciju Ramóna Miéreza, a Osječane nije pokolebao izravni crveni karton koji je potkraj utakmice zaradio vratar Marko Malenica. Argentinski napadač morao je stati na gol u posljednjoj akciji pošto Bijelo-plavi više nisu imali pravo na izmjenu, ali mreža je sačuvana, a pobjeda upisana.