Može li netko napokon srušiti Leverkusen? Uz ovakve pogreške i poklone, teško

Težak gaf Rominih nogometaša u polufinalu Europa lige

Roma je danas dočekala Bayer Leverkusen u prvoj polufinalnoj utakmici Europa lige s misijom koja se ove sezone čini nemogućom — pobijediti novopečenog njemačkog prvaka.

Imala je Roma u prvom poluvremenu nekoliko dobrih prigoda za iznenaditi Leverkusen; najbliže tome došao je Romelu Lukaku koji je u 21. minuti pogodio gredu, no Vučica je na predah otišla u minusu zahvaljujući golemoj pogrešci koja se dogodila sedam minuta poslije i rezultirala pogotkom gostujuće momčadi.

Rick Karsdorp tada je poslao dodavanje unatrag prema svojem suigraču Leonardu Spinazzoli, ali je potpuno krivo procijenio situaciju i dodao ravno u noge Alexu Grimaldu koji takve prilike ne propušta. Bayerov bek imao je najlakši posao u svemiru i samo proslijedio do nečuvanog Floriana Wirtza na povratnoj lopti, a on je zabio za 1-0.

Fenomenalnom Grimaldu to je bila već 18. asistencija ove sezone što zvuči nevjerojatno, a pogodak možete pogledati OVDJE.

Ukratko, Roma ne smije činiti ovakve gafove ako želi pobijediti Leverkusen koji je, od potvrđivanja naslova, zaredao tri remija, ali još nije doživio poraz — vidjet ćemo još može li se to dogoditi večeras…