Mrkli mrak na kraju europskog tunela: Lokomotiva je teško nastradala u Malmöu

Malmö - Lokomotiva 5-0

“Ovo bi moglo biti gadno.”

To je bio nekakav dojam nakon pet-šest minuta igre u utakmici trećeg pretkola Europa lige između Malmöa i Lokomotive.

I bilo je. Završilo je 5-0 za domaćine, što znači da je Lokomotiva ispala iz Europe, i to na prilično neugodan način.

Što uopće reći o utakmici u kojoj je Malmö nakon pola sata igre imao prednost od 3-0? Možda bi još bolja ilustracija odnosa snaga večeras u Švedskoj bila scena u kojoj na otvaranju utakmicu Malmöovi igrači igraju visoki presing u Lokomotivinom — petercu. Uglavnom, Malmö je poveo u petoj minuti, iz prvog udarca na gol, preko Isaaca Thelina koji je na prvoj stativi u gol pospremio centaršut s lijevog krila.

Thelin je zabio i u 17. minuti iz blizine nakon što je Malmö izigrao Lokomotivinu obranu sa serijom dodavanja u vlastitom kaznenom prostoru, a u 31. minuti Adi Nalić povisio je na 3-0, nakon novog ubacivanja s lijeve strane i nakon nove loše reakcije Lokomotivine obrane.

Ako je ovu Malmöovu dominaciju u prvom poluvremeno potrebno prikazati u obliku brojki, onda to izgleda ovako i ništa puno ljepše iz Lokomotivine perspektive — više od 60 posto posjeda lopte, osam udaraca prema golu (pet u okvir, jedan pokraj, dva u blok) i tri gola. Lokomotiva, s druge strane, na gol nije uspjela uputiti niti jedan udarac.

Moralo se nekako odigrati i drugo poluvrijeme. Goran Tomić u pauzi nije odlučio napraviti niti jednu zamjenu.

U reprizi otvaranja utakmice Eric Larsson, desni bek, pogodio je za 4-0 s ruba kaznenog prostora u 52. minuti suprotne rašlje. Više od sat vremena igre bilo je potrebno Lokomotivi da zapuca na Malmöov gol, što se napokon i dogodilo u 62. minuti, ako je to uopće nekakva utjeha.

U 72. minuti Lokomotivina obrana još je jednom izigrana, odnosno Malmö se još jednom praktički s loptom ušetao u gol, a strijelac je ovoga puta bio Soren Rieks, veznjak koji je Thelinu namjestio prva dva gola. Malmö je nastavio napadati — Krunsolav Hemdija uspio je skupiti četiri obrane — ali to je bilo to što se tiče golova.

U svakom slučaju gadno, ali barem Lokomotivi u idućem kolu HNL-a na Kranjčevićevu stiže Istra 1961