Muk na Vélodromeu: drugoligaš Annecy izbacio je Marseille iz kupa nakon raspucavanja

Nakon teškog poraza od PSG-a, Igor Tudor doživio je još jedan debakl

Ždrijeb nije mogao biti bolji (drugoligaš na Vélodromeu), ali Marseille je, nakon teškog poraza od PSG-a u prvenstvu doživio debakl i u kupu. Na domaćem terenu u četvrtfinalu pobijedio ga je Annecy nakon izvođenja penala.

Do njih je pak Marseille došao duboko u sudačkoj nadoknadi (2-2), ali spas je bio samo privremen.

U 24. minuti Marseille je iz vrlo dobre prilike u vodstvo propustio dovesti Alexis Sanchez, ali kada je pet minuta kasnije Jordan Veretout u situaciji jedan-na-jedan pogodio za 1-0, izgledalo je kao da Marseille neće imati nikakvih problema na putu do polufinala kupa, a vjerojatno i dalje.

U 41. minuti Ruslan Malinovski pogodio je prečku iz odbijanca nakon slobodnog udarca i time je zatvoreno prvo poluvrijeme. No, Annecy, koji je pokazao ambicije i u prvom dijelu, golovima Moisea Sahija Diona u 53. i Kevina Mouanga u 59. minuti stigao je do preokreta. Marseille je izgledao pogubljeno, pa u zadnjih 10 minuta pokušao spasiti što se spasiti može.

Nije bio dovoljan ni penal koji u 85. minuti nije iskoristio Sanchez, ali je u sedmoj minuti sudačke nadoknade utakmicu u raspucavanje ipak uspio odvesti 18-godišnjak François-Régis Mughe svojim prvim seniorskim golom.

U raspucavanju se stiglo do osme serije (po jedan promašaj na obje strane), a onda je Leonardo Balerdi promašio ključni penal, pobrinuvši se tako za jedno od najvećih iznenađenja ove sezone.