Muke bez Livaje: Šibenik je na Šubićevcu šokirao Hajduk i uzeo sva tri boda

Šibenik je pobijedio 2-0

Šibenik je u sklopu 12. kola Prve HNL na Šubićevcu pobijedio Hajduk i nanio mu drugi poraz u posljednjih pet kola. Utakmica, u kojoj su Bijeli osjetili izostanak ponajboljeg igrača Marka Livaje, završila je 2-0 za domaćina.

Vidjeli smo nekoliko prilika na početku utakmice, a onda, dvije izgledne šanse; prvo je Stipe Biuk nesretno pogodio Dimitrisa Diamantakosa nakon što je obišao Lovru Rogića. Onda je, nakon centaršuta Marina Jakoliša, Nikola Katić pogodio stativu i umalo zabio autogol.

Nakon toga se malo utišalo, ali Šibenik je i dalje bio opasan, pogotovo po desnoj strani, gdje se nalazio Jakoliš. Upravo s te strane došla je lopta u kazneni prostor koju je, nakon pasivne reakcije gostujuće obrane, od prečke u mrežu pospremio Marcos Mina. Šibenik je od 25. minute vodio 1-0. S druge strane je zaprijetio Gergő Lovrencsics, ali njegov je udarac išao iznad gola.

Do kraja poluvremena, svaka momčad je imala još po jednu priliku; Jakolišev udarac je blokiran, dok je Diamantakosov glavom sjajno obranio Rogić. Na poluvrijeme se otišlo s 1-0 za domaće. Jens Gustafsson je u nastavku tražio nove opcije i ubacio Alexandera Kačaniklića i Marina Ljubičića umjesto Davida Čoline i Diamantakosa.

Šibenik je u nastavku zgusnuo redove i prepustio posjed Hajduku, a to mu se već u 51. minuti umalo isplatilo; Jakoliš se nakon kontre sjurio niz lijevi bok, ali Lovre Kalinić sjajno brani. Međutim, Hajduk je u drugoj polovici nastavka počeo sve više i više stiskati, ali je promašio niz dobrih prilika. Jednu je Katić nakon kornera zakucao u stativu, ne bi li Rogić obranio odbijanac. Par minuta kasnije, Rogić brani još jednom, ovoga puta Ljubičiću.

Šibenik je u tim trenucima i dalje vodio, ali samo zahvaljujući svom vrataru. Ali onda je Šibenik još jednom bljesnuo; kontra je, još jednom, krenula preko Jakoliša, a sudac Lovrić odlučio je da je Katićev kontakt s Yordyjem Bedoyom dovoljan za kazneni udarac kojeg je realizirao kapetan Mario Ćurić. Igrala se 84. minuta i svaka nada Hajduka da će doći barem do boda nestala je.