Na 11 metara kao kod kuće: United je kod Lutona zaradio svoj 23. penal od prošle sezone naovamo

Zabio ga je Juan Mata, a Luton je izgubio 3-0

Manchester United danas se u trećem kolu Liga kupa nije nešto pretjerano proslavio protiv Lutona koji je veći dio utakmice bio u igri i stvorio nekoliko zanimljivih situacija, a valja spomenuti i to da momčad koju vodi Nathan Jones i nije nastupila s udarnom postavom. Izostajao je i Simon Sluga kojega je danas na vratima zamijenio James Shea i pritom skupio osam obrana. Ipak, kvaliteta je prevagnula i Crveni vragovi idu dalje, a na kraju je ostvaren rezultat od 3-0.

Pogađate, United je ponovno dobio jedanaesterac nakon što je u 44. minuti George Moncur igrao rukom u kaznenom prostoru. Spominjali smo te kaznene udarce u korist mančesterske momčadi nekoliko puta kroz prošlu sezonu, a sada moramo opet; bio je to 23. penal koji je United osvojio od početka prošle sezone naovamo (19 ih je zabio) što je u Engleskoj u tom razdoblju apsolutni rekord. Da ne bi bilo zabune, ništa ne insinuiramo: jednostavno se radi o zanimljivom nizu koji bi se, kako se zasad čini, mogao prenijeti i u aktualnu kampanju.

Precizan je s bijele točke bio Juan Mata i doveo momčad u vodstvo, a ona je apsolutni mir ostvarila tek u posljednjih nekoliko minuta kada su još dva pogotka dodali Marcus Rashford u 88. minuti i Mason Greenwood u sudačkoj nadoknadi. Ukratko, bila je ovo utakmica za ispiranje gorkog okusa dobivenog porazom od Crystal Palacea u drugom (za Crvene vragove prvom) kolu Premier lige, a u sljedećoj fazi Solskjærove momke očekuje Preston ili Brighton.