Na korak do promocije: Varaždin je pobijedio Sesvete, a Rudeš je remizirao s Jarunom

Odigrani su najvažniji susreti 28. kola Druge HNL

Dva kola prije kraja Druge HNL, Varaždin je na korak do promocije.

U 28. kolu Varaždinci su u gostima pobijedili Sesvete 3-2 i stigli do 57. boda ove sezone te povećali svoju prednost u odnosu na drugoplasirani Rudeš na četiri boda.

Varaždin se namučio protiv pretposljednje momčadi prvenstva. Sesvete su povele u 11. minuti golom Lazara Vujanića iz penala. Leon Belcar poravnao je na 1-1 dvije minute kasnije, a Matej Senić u 36. minuti zabija za 2-1. U 41. minuti Varaždin ostaje s desetoricom nakon što je drugi žuti karton zaradio Domagoj Muić.

Fran Brodić zabio je u 61. minuti za 3-1, a konačnih 3-2 postavio je tri minute kasnije Nino Stojanović.

Rudeš je pak u ranijem terminu kiksao i na Kustošiji remizirao s Jarunom 1-1. Rudešane je u vodstvo doveo Jakov Bašić, brat Tome Bašića, u 13. minuti, a konačnih 1-1 u 54. minuti postavio je Gabriel Groznica.

Varaždin u sljedećem kolu kod kuće igra protiv Dugopolja i u slučaju pobjede fešta će moći početi.