Na putu prema dolje — i dalje. Arsenal je na Emiratesu zasluženo izgubio i od Brightona

Arsenal za pobjedu ne zna još od listopada

Arsenal je u večerašnju utakmicu 15. kola Premier lige s Brightonom ušao bodovno bliži zoni ispadanja nego četvrtom mjestu. I u tom smislu (kao i u svakom drugom), nije se promijenilo baš ništa.

Brighton je na Emiratesu pobijedio Arsenal 2-1. Adam Webster zabio je za vodstvo Brightona u 36. minuti. Alexandre Lacazette poravnao je na 1-1 u 50. minuti (prva ligaška asistencija Mesuta Özila u novoj sezoni). Pobjedu Brightonu donio je u 80. minuti Neal Maupay. Arsenal za pobjedu ne zna još od listopada.

Baš ništa vrijedno spomena večeras nismo vidjeli u Arsenalovoj igri. Ostaje samo za zabilježiti da je u dvije utakmice pod Fredrikom Ljungbergom Arsenal primao gol u prosjeku po poluvremenu (svakih 45 minuta). Brightonovoj večerašnjoj pobjedi na Emiratesu ne može se oduzeti baš ništa.

Pa se i možemo okrenuti Brightonu i Grahamu Potteru koji je tijekom jednog ljeta samo trenerskim radom momčad podigao na razinu više. Bez drame, bez puno novca, samo sa sustavnim planom. Možda ne bi bilo loše da i u Arsenalu napokon testiraju sličnu opciju.