Nagelsmannov čudomix za polufinale: RB Leipzig je nokautirao Atlético u Lisabonu

RB Leipzig - Atlético Madrid 2-1

RB Leipzig drugi je polufinalist Lige prvaka. U utakmici u kojoj smo vidjeli ‘od svega pomalo’ Leipzig je u Lisabonu pobijedio Atlético Madrid 2-1.

Prvo poluvrijeme u klasičnom formatu nije teško sumirati. Leipzig napade nije otvarao loše, samo što je u posljednjoj trećini nedostajalo i ideja i kvalitete, dok je Atlético tražio izolaciju na krilima. U pravilu preko lijevog.

U trećoj minuti Halstenberg je propusti vjerojatno najbolju priliku u prvom poluvremenu. Nakon ubačaja iz kuta i nešto gužve u kaznenom prostoru, iz blizine je pucao preko gola. Atletico je zaprijetio u 13. minuti kada je Lodi probio lijevo krilo i odigrao povratnu za Carrasca čiji je udarac obranio Gulasci. Vidjeli smo i dvije razbijene glave, Savićevu i Halstenbergovu, u 35. minuti (obojica su nastavila utakmicu nakon ružnog duela) i četiri minute sudačke nadoknade u kojima se, kao i u većini poluvremena, nije dogodilo ništa bitno.

Drugo poluvrijeme je bila borba. Nakon pet minuta igre Leipzig je došao u vodstvo na tipičan način. Nakon dugog niza dodavanja u sredini na desno krilo je izbačen Laimer čiji je centaršut — kojeg su čekala petorica Leipzigovih igrača — završio na Olmovoj glavi i zatim u mreži za 1-0. Bio je to Olmu šesti gol ove sezone u Ligi prvaka i prvi gol u Ligi prvaka za Leipzig.

U 58. minuti u igru je kod Atlético umjesto Herrere ušao Felix i stvari su za momčad Diega Simeonea počele izgledati bolje. Čistih prilika nije bilo, ali pritisak je rastao. U 70. minuti Felix je odigrao dupli pas s Costom, lopta mu se u noge vratila u Leipzigovom kaznenom prostoru, a Klostermann ga je kasnim startom srušio na travnjak. Penal je dosuđen istog trena, a Felix ga je pretvorio u 1-1. Nakon toga gledali smo potpuno jednosmjernu utakmicu u kojoj je Leipzig duže vremena bio na konopcima.

I onda je uzvratio iz kontre.

U 88. minuti Felix je izgubio loptu na sredini terena, Sabitzer je bez pretjerivanja fantastičnom loptom na lijevo krilo izbacio Angelina koji vraća povratnu na rub kaznenog prostora za Adamsa čiji je udarac od bloka (Savić) završio u mreži. Izgledalo je čak kao da lopta ne bi niti išla u okvir gola.

Atlético je pokušao stvar spasiti dugim loptama prema svojim ‘tornjevima’, ali u ‘pristojno’ dugačkoj sudačkoj nadoknadi do novog gola nije uspio stići. RB Leipzig ostaje u Lisabonu, Atlético se mora prebaciti preko granice…