Nakon više od dvije godine: američke nogometašice poražene su prvi put u 44 utakmice

Šveđanke su u Tokiju slavile s 3-0

Američke nogometašice, aktualne svjetske prvakinje i glavne favoritkinje za zlato u Tokiju, na otvaranju turnira neočekivano su poraženo od Švedske 3-0. Prvi je to poraz za američku žensku nogometnu reprezentaciju u 44 utakmice i prvi nakon više od dvije i pol godine.

Također, ovo je tek šesti put u povijesti da su Amerikanke izgubile utakmicu s tri ili više gola razlike.

Šveđanke su odigrale sjajnu utakmicu, napadajući uglavnom preko krila, dok bez lopte nisu izgledale ništa lošije. U 25. minuti za 1-0 zabila je Stina Blackstenius. Svoj drugi gol postigla je u 54. minuti, a u 72. minuti Lina Hurtig postavila je konačnih 3-0.

Amerikankama će trebati pobjede protiv Novog Zelanda i Australije kako bi definitivno potvrdile prolazak u četvrtfinale.

Prethodni poraz upisan je u siječnju 2019. godine protiv Francuske (1-3), u prijateljskoj utakmici i bez najboljih igračica.