Napoli je utrpao šest komada Fiorentini, a Insigne već prebacio prošlosezonski učinak

U 14. ligaškoj utakmici Insigne je zabio dvaput pa je sad na devet postignutih golova

Samo je jedna momčad u najjačih pet nogometnih liga ova sezone do poluvremena suparnicima postigla četiri pogotka u dvjema utakmicama. U pitanju je Napoli koji je do tog postignuća krenuo u listopadu prošle godine u ogledu protiv Atalante, a kompletirao ga danas u susretu 18. kola talijanske Serie A, susretom protiv Fiorentine.

Deklasirao je sastav Gennara Gattusa gostujuću momčad sa 6-0, ostvarivši protiv tog suparnika svoj najbolji rezultat ikad. Točnije, takav je bio i kad je postignut peti gol.

Zabio ga je Lorenzo Insigne s bijele točke pa je u toj 72. minuti već bio na učinku dva postignuta pogotka (bio je precizan i u petoj minuti) i asistencije (kod trećeg gola). Sukus svega, Insigne je današnjom utakmicom prebacio golgeterski učinak iz 37 prošlosezonskih prvenstvenih utakmica kroz koje je osam puta bio strijelac.

Sad je već na devet ligaških golova, a odigrao je tek 14 ogleda…