Naš novi bik iz Salzburgova inkubatora: Luka Sučić ostavio je dobar dojam protiv Bayerna

Odigrao je 19 minuta, a nakon njegova dodavanja uslijedila je asistencija za gol

Luka Sučić jučer je debitirao u Ligi prvaka. Nije to uopće loše izgledalo.

Devetnaest minuta prilike dobio je 18-godišnji hrvatski veznjak da se dokaže protiv europskog prvaka Bayerna. Sasvim ih je solidno iskoristio, a dojam bi kudikamo bio još bolji i da je realizirao priliku u kojoj se našao kad ga je Sékou Koïta dodavanjem izbacio pred Manuela Neuera.

Zaobišao je hrvatski U-19 reprezentativac RB Salzburga Bayernovog kapetana, no stajna noga proklizala je pri šutu nakon kojeg je lopta dodirnula Neuerovu lijevu vratnicu.

Šteta zbog gola, no i onaj jedini Salzburgov u porazu 1-3 upisan je i uz njegovu zaslugu jer dodao je Sučić u 73., dvije minute nakon ulaska u igru, loptu Rasmusu Kristensenu koji je asistirao Mërgimu Berishi za smanjenje vodstva.

Ukupno gledajući Sučić, koji igra u klubu koji je oformio i, primjerice, Duju Ćaleta-Cara i Marina Pongračića, je u igri proveo 19 minuta, a uz predasistenciju i pokušaj pogotka ostvario i sljedeće brojke: jedino ubacivanje bilo mu je precizno, baš kao i jedini dribling u koji je krenuo. Dobio je dva od tri duela na tlu te bio posebno siguran u predaji lopte. Svih 13 pokušaja bili su uspješni.

Uopće nije loše za predstavljanje na velikoj sceni i to protiv branitelja naslova.