Navijački ‘poticaj’ je upalilo: Inter je protutnjao kroz Sassuolo i nanio mu prvi poraz ove sezone

Sassuolo - Inter 0-3

Izgleda da je spominjanje palica urodilo plodom.

U devetom kolu Serie A Inter je z gostima razbio Sassuolo 3-0, nanio mu prvi poraz ove sezone i barem privremeno zasjeo na drugo mjesto na tablici.

S posjedom lopte od 40 posto Inter je stigao do svoje treće pobjede u zadnjih 11 utakmica u svim natjecanjima. Već u četvrtoj minuti nakon natezanja u kaznenom prostoru Sassuola Alexis Sanchez nekako je zabio za 1-0.

Sreće je Inter imao i deset minuta kasnije, kada je Vlad Chiriches snažnu loptu s desne strane poslao u vlastitu mrežu za 2-0.

Konačnih 3-0 u 60. minuti nakon sjajne akcije sjajnim golom s 15-ak metara postavio je Roberto Gagliardini.

Inter je, uglavnom, stigao do 18. boda ove sezone protiv (trenutno) izravnog konkurenta pobjedom koja bi mogla biti zalog za nešto veseliju budućnost.

Ivan Perišić odradio je 85. minuta za Inter. Bio mu je ovo 150. nastup u Serie A. Od sezone 2011./2012. trenutno je jedini igrač koji je i u Serie A i u Bundesligi odigrao barem 130 utakmica.