Nedostaje li vam? Blackburn je izbacio Leicester iz FA Cupa i tako nastavio sjajnu formu

Nekadašnji premierligaš eliminirao je Lisice (2-1)

Večerašnji dvoboj petog kola FA Cupa donio nam je sraz nekadašnjih osvajača Premier lige. Čovjek bi rekao da je u pitanju nekakav veliki derbi, no radilo se o susretu Leicester Cityja i Blackburn Roversa. Aktualni premierligaš, koji ove sezone niže mediokritetske predstave, dočekao je Riversiderse na svojem King Poweru i doživio novu blamažu.

Naime, momčad Brendana Rodgersa izgubila je 2-1 i tako se oprostila od FA Cupa, a trenutno petoplasirana momčad Championshipa ide dalje.

Blackburn je poveo u 33. minuti preko Tyrhysa Dolana nakon užasne pogreške Daniela Amarteyja, a gosti su taj pogodak s obzirom na prezentirano potpuno zaslužili. Mlada desetka Roversa raspametila je 3.000 gostujućih navijača lijepim finišem, a pomoglo mu je i prilično loše pozicioniranje domaćeg vratara Daniela Iversena.

Leicester je na predah otišao s minusom, a u nastavku je upao u još veće probleme. Sammy Szmodics pogodio je za 2-0 u 52. minuti poslije još jedne nespretne reakcije domaće obrane, a Lisice su uspjele odgovoriti 15 minuta kasnije preko Kelechija Ịheanacha, njihova specijalista za kupove.

Uslijedio je velik pritisak domaćih; Leicester je u drugom poluvremenu na svojoj strani imao 71 posto posjeda lopte, ali njegovi igrači bili su previše neprecizni u svojim pokušajima. Blackburn, koji je od 13 dosadašnjih utakmica u aktualnoj kalendarskoj godini izgubio samo jednu, naposljetku ide u šesto kolo FA Cupa i to prvi put nakon sezone 2014./15..