Nema straha, idemo dalje: Mektić i Pavić bez poteškoća su izborili nastavak natjecanja

Mektić/Pavić - Demoliner/Melo 7-6, 6-4

U sjeni velike drame u meču Marina Čilića, naš je par u sastavu Nikola Mektić i Mate Pavić relativno mirno došao do pobjede i plasmana u osminu finala. Bolji su nakon gotovo 100 minuta igre bili od vrlo dobre brazilske kombinacije dvojice imenjaka, Marcela Mela-Marcela Demolinera, rezultatom 7-6, 6-4.

Dobro su igrali naši kandidati za najsjanija odličja, bilo je samo pitanje vremena kada će oduzeti servis svojim suparnicima. To se ipak nije dogodilo u prvom setu, koji je bio odlučen u 13. igri. Nisu dobri naši predstavnici otvorili taj dio igre, Brazilci su poveli s 5-0 i praktički već osvojili set. Nisu se predavali Mektić i Pavić te preokretom došli do vodstva nakon prve dionice.

I u drugom se setu igralo praktički bez prigoda za oduzimanje servisa, on je tek došao u pravom trenutku. Imao je hrvatski par prednost od 5-4, kad su stigle dvije meč lopte. Prva nije iskorištena, ali zato ona druga jest, za konačnih 6-4 u drugom setu te nastavak puta do olimpijskih odličja.

Još ne znaju tko će im idući stajati na tom putu, bit će to pobjednik sutrašnjeg dvoboja između Španjolaca Pabla Andujara i Roberta Carballesa te još jednog para imenjaka, Talijana Lorenza Musettija i Lorenza Sonega.

Kako se nadopunjavaju jin i jang, isti je slučaj s dramom koju pruža Čilić i uvjerljivom igrom Mektića i Pavića…