Neočekivani kraj pobjedničkog niza: Gorica je kod kuće remizirala s Istrom 1961

Gorica - Istra 2-2

Tko bi rekao da će Istra 1961 do prvih bodova u novoj sezoni HNL-a doći na gostovanju kod Gorice, momčadi koja je u prvih četiri kola upisala četiri pobjede? Ali dogodilo se upravo to, Istra je uzela bod u Gorici, iako je vrlo lako mogla uzeti i sva tri. Završilo je 2-2.

Gorica je loše otvorila današnju utakmicu koju će što prije htjeti zaboraviti Nizozemac Matthew Steenvoorden. Naime, Steenvoorden je u sedmoj minuti loše očistio jedno loptu nakon ubačaja iz slobodnjaka Istre i ona je završila točno na nozi Mateja Vuka koji je pogodio za 1-0.

Gorica je izjednačila u 29. minuti, iz prve prave prilike, kada je udarac Josipa Mitrovića ispratio Dario Špikić i zabio za 1-1. U 41. minuti zbog zaleđa je poništen gol Joeya Suka.

Gorica je nešto pokušavala u drugom poluvremenu — jedna je lopta od bloka u 63. minuti čak završila i na gredi — prije nego je drugi Steenvoordenov kiks prelomio utakmicu. U 73. minuti Steenvoorden je skrivio penal na Gržanu i zaradio crveni karton jer je prekršaj napravio kao posljednji igrač, a Gržan je penal pretvorio u 2-1. Činilo se da će Istra uzeti sva tri boda, a onda je u 90. minuti bod Gorici golom u debiju uspio donijeti iranski napadač Younes Delfi.

U svakom slučaju, neočekivan ishod, no Gorica će svejedno neko vrijeme biti prva momčad HNL-a s 13 bodova. Točnije, vjerojatno do nekih 21 sat kada će biti završena i druga današnja utakmica u HNL-u, ona između Dinama i Slaven Belupa