Nervozan početak, a onda kao po špagi. Hrvatska je razbila Njemačku na otvaranju Eura

Vaterpolisti su u Budimpešti slavili protiv Njemačke sa 17-9

Krenulo je loše…

Hrvatska generalno nema puno sreće na siječanjskim Europskim vaterpolskim prvenstvima, ali očekivalo se bolje otvaranje protiv Njemačke.

U svojoj prvoj utakmici Eura u Budimpešti, hrvatski vaterpolisti izgubili su prvu četvrtinu. Njemačka je bila bolja i zasluženo vodila 2-1. Barakudama je trebalo do sredine druge da uhvate ritam: Lovre Miloš je zabio za 4-3 i prvo hrvatsko vodstvo u utakmici.

Nakon toga, utakmica se otvorila. Na kraju druge četvrtine, bilo je 7-4, na kraju treće 13-5. Hrvatska je, nakon samo jednog pogotka u prvoj, zabila 12 u druge dvije četvrtine. Utakmica je bila riješena. Ništa drugo osim hrvatske pobjede nismo niti očekivali, ali ovakva dominacija dobar je početni signal za ostatak prvenstva.

U zadnjoj četvrtini, puštena je noga s gasa i Hrvatska je dopustila Njemačkoj da neko vrijeme igra gol na gol. Ali tada se već razmišljalo o Crnoj Gori, najtežem suparniku iz skupine s kojim Hrvatska igra u četvrtak. Završilo je 17-9.