Nervozan start u Egiptu: Japan je u prvom poluvremenu nadigrao Hrvatsku

Kauboji na poluvremenu gube 17-14

Hrvatska rukometna reprezentacija započela je svoju avanturu na Svjetskom prvenstvu u Egiptu, a nakon prvog poluvremena u Aleksandriji protiv Japana stanje je vrlo neočekivano i nimalo dobro za europske doprvake.

Hrvatska je povela, a prvi pogodak za Kauboje na prvenstvu zabio je povratnik Manuel Štrlek, no Japanci su sedmercem i kontrom uspjeli doći do prve prednosti nekoliko trenutaka kasnije. Naši reprezentativci u početnim su minutama imali određenih problema s realizacijom, nervoza se osjetila, a izabranici Dagura Sigurðssona pokušavali su izvući maksimum iz opisane situacije. U prvih 10 minuta japanski vratar Yuta Iwashita imao je četiri obrane i 67 posto uspješnosti, a u tim su trenucima azijski predstavnici otišli na četiri pogodaka razlike.

Naravno, Lino Červar potom je pozvao timeout, ali Japanci su nakon toga povisili na 7-2. Štoviše, Ivan Pešić s dvije obrane se pobrinuo da stvari ne budu još gore, a Hrvatska je ušla u konstantan zaostatak i glavni je cilj bio nadoknaditi ga do predaha.

Nije se dogodilo; hitri i hrabri Japanci su u 24. minuti otišli na potpuno neočekivanih šest razlike, a na predah su otišli s ipak nešto manjim vodstvom od 17-14.