Neuerovi obrambeni manevri: izletio s vrata, nabio loptu u teren pa se sudario sa suparnikom

Nijemac je u prvom poluvremenu protiv Salzburga skupio i pet obrana

Bayern nakon prvog poluvremena utakmice Lige prvaka vodi na domaćem terenu protiv Red Bull Salzburga rezultatom 1-0. Strijelac je u 42. minuti bio nezaobilazni Robert Lewandowski, ali nama je za oko zapeo jedan detalj iz 24. minute.

Naime, Manuel Neuer pronašao se u poprilično zafrknutoj situaciji. Salzburg se otvorio i jurnuo prema njegovim vratima, a njemačka vratarska ikona je u svom karakterističnom stilu izletjela s gola. Lopta je njegovom intervencijom izbijena u aut, a potom je, u trku, odlučio nabiti drugu u reklamu pri čemu se ona odbila u teren i usporila igru. Onda se — naravno, ‘slučajno’ — sudario sa suparničkim igračem koji je nakanio vratiti loptu u igru u želji da iskoristi Neuerov izostanak s gola.

Zbog opisane egzibicije je požutio, ali je po mnogočemu bio najbolji igrač na terenu u prvih 45 minuta; skupio je pet obrana te ubilježio po jedno boksanje i ispucanu loptu, a njegova mreža još je netaknuta…