Nevjerojatno. Dinamo okrenuo Rijeku u utakmici odluke

Plavi su na Rujevici slavili s 2-1

Dinamo je nakon preokreta na Rujevici pobijedio Rijeku u direktnom duelu za prvo mjesto na HNL tablici. Aktualni prvak pobijedio je s 2-1, otišao na četiri boda razlike i vrlo vjerojatno odlučio bitku za prvaka. Ali Rijeka je hrabro pala; štoviše, većinom susreta bila bolja, ali nije iskoristila svoje prilike.

Dinamo je počeo relativno dobro, ali vrlo brzo je pao i u posjedu i izvan njega. U cijelom prvom poluvremenu gosti nisu imali niti jedan udarac, niti jedan korner i samo tri driblinga. Reći da Plavi u prvih 45 minuta nisu napravili baš ništa ne bi bilo promašeno.

S druge strane, Rijeka je definitivno bila bolja, ali niti ona nije imala izrazite prilike. Skupila je čak 13 udaraca, ali oni su uglavnom bili iz daljine. Najopasniji je bio onaj Marca Pašalića koji je prošao uz vratnicu. Međutim, Rijeka je bila vrlo dobra u presingu i uglavnom diktirala tempo. Sergej Jakirović na početku nastavka zamijenio je kartoniranog Sandra Kulenovića i u igru ubacio Darija Špikića.

Međutim, Rijeka je i dalje bila bolja, a već nakon četiri minuta u nastavku to je i naplatila. Igrala se 49. minuta kada je Ronaël Pierre-Gabriel srušio Pašalića u kaznenom prostoru. Mađarski sudac Tamas Bognar nije dvojio ni sekunde. Pokazao je na bijelu točku, a Marko Pjaca je bio hladnokrvan u ekzekuciji. Bilo je to apsolutno zasluženo vodstvo za domaćina; Rujevica je eksplodirala u euforiji, a Rijeka je skočila, barem privremeno, na prvo mjesto prvenstvene tablice.

Međutim, pet minuta kasnije utakmica se mogla u potpunosti okrenuti naglavačke. Lindon Selahi srušio je Martina Baturinu i spriječio kontru, ali nije dobio drugi žuti karton. Dinamova klupa je eruptirala, ali Bognar je odmahnuo rukom. Dinamo se nakon toga malo trgnuo i počeo pokazivati više inicijative. Međutim, niti on nije uspio iz igre napraviti gotovo pa ništa. Izjednačenje je došlo iz slobodnjaka u 75., nakon trenutka inspiracije Brune Petkovića.

Željko Sopić nije imao što za izgubiti pa je u igru ubacio Niku Jankovića, Mirka Marića i Jorgea Obregona. Par minuta prije izjednačujućeg gola, Rijeka je mogla zabiti, ali Toni Fruk nije pogodio iz kaznenog prostora. Najbolju priliku za novo vodstvo Rijeka je propustila u 81. minuti, kada je Ivan Smolčić pogodio stativu. I onda, kazna za promašaje: Jakirović je za sam kraj sačuvao Arbera Hoxhu; ušao je u 87., samo dvije minute kasnije probio se na lijevu stranu kaznenog prostora i lijevom nogom pogodio u suprotni kut. Preokret, 2-1 i vrlo vjerojatno pobjeda za titulu.

Rijeka je pokušavala do kraja, ali nije uspjela. Pjaca je nakon utakmice rekao kako poraz teže pada zato što je Rijeka bila bolja i odigrala više od 80 minuta na vrhunskoj razini. Ali u nogometu biti bolji nikada nije garancija. Sreća, koncentracija, šampionski mentalitet, nazovite to kako hoćete. Dinamo to ima, zato ima i vrlo vjerojatno još jednu titulu.