Nije da vam nismo rekli: u zadnje četiri utakmice za Bordeaux Toma Bašić ima tri asistencije i gol

Bordeaux - Nice 1-1

Prije nešto manje od mjesec dana stigli smo do zaključka kako je za Tomu Bašića ova sezone u Bordeauxu dugoročno ključnaAurélien Tchouaméni, najveći Bašićev konkurent na poziciji zadnjeg veznog prešao je u Monaco i Bašiću su se vrata otvorila.

I kroz njih je zakoračio jako dobro.

Bordeaux je danas u 27. kolu Ligue 1 kod kuće remizirao s Nicom 1-1. Jedini gol za Bordeaux postigao je u 21. minuti Nicolas De Preville. Barem pola posla odradio je Bašić.

Bila mu je to treća asistencija u posljednje tri utakmice. Od utakmice s Brestom u 23. kolu, nakon koje je napisan prvi tekst, Bašić je startao protiv Metza i zabio gol u gostujućoj pobjedi Bordeauxa od 2-1. Nakon toga, u remiju (1-1) s Dijonom, upisao je asistenciju, baš kao i u prošlom kolu, odnosno u porazu od PSG-a 4-3. Osim u toj utakmici s PSG-om, u svakoj je igrao punih 90 minuta. Današnju je utakmicu završio s 65 dodira, 33 točna dodavanja (84 posto preciznosti), četiri ključna dodavanja i asistencijom.