Nije to bio mačji kašalj: Hajduk je preokretom pobijedio Primorac u Kupu

Splićani su pobijedili 2-1

Hajduk je danas otišao u sunčani Biograd na Moru kako bi se s tamošnjim Primorcem ogledao u dvoboju šesnaestine finala Hrvatskog nogometnog kupa. Atmosfera je bila očekivano radosna, a ni zbivanja na travnjaku nisu razočarala. Splićani su slavili 2-1 protiv hrabrih domaćina…

Primorac se pokazao vrlo ozbiljnim suparnikom, a to je dokazao i ranim vodstvom: u 12. minuti Ivan Dolček srušio je francuskog nogometaša slavnog prezimena Alexandrea Kloppa u vlastitom šesnaestercu što je Franu Joviću bilo dovoljno da pokaže na bijelu točku. Stefan Lazarevski uspješno je pretvorio najstrožu kaznu u pogodak i bacio rukavicu u lice Bijelima.

Iako su oni četiri minute ranije drmnuli gredu preko Janija Atanasova, tada su se pronašli u minusu i morali su jurnuti u obranu svoje časti. Međutim, Primorac je bio gotovo pa ravnopravan suparnik momčadi koju vodi Jens Gustafsson i nije se dao pokolebati, a u nastavku prvog dijela stvorio je još nekoliko uistinu opasnih prigoda. Ipak, individualna kvaliteta jednostavno je presudila: u 42. minuti Filip Krovinović sjajnu je solo-akciju, tijekom koje je gurnuo loptu kroz noge suparničkom igraču, okrunio pogotkom za izjednačenje. Donedavni Benficin veznjak opalio je s rube kaznenog prostora za svoj prvijenac u hajdučkoj majici.

Gustafssonu je bilo jasno kako ogled s Primorcem nipošto nije šetnjica pa je stoga na poluvremenu u igru uveo Marka Livaju koji je odmah počeo prijetiti, a Splićani su u 61. minuti stigli do preokreta. Ivan Ćalušić tada je ubacio s desne strane prema Marinu Ljubičiću koji je ostao nečuvan između dvojice stopera, a mladi Hajdukov napadač glavom je poentirao za 2-1. Talent Bijelih tako je došao do svog trećeg ovosezonskog gola u svim natjecanjima, ali u HNL-u još nije pronašao put do mreže.

Ljubičićev zgoditak naposljetku se pokazao i konačnim, a Hajduk je tako očekivano prošao u osminu finala.