Niko za trijumf: Monaco je pobijedio Real Sociedad i izborio šesnaestinu finala Europa lige

Završilo je 2-1

Monaco je pobijedio Real Sociedad u utakmici 5. kola Europa lige i time izborio plasman u šesnaestinu finala. Utakmica je završila 2-1, a svi golovi pali su u zanimljivom i atraktivnom prvom poluvremenu.

Momčad Nike Kovača tako je osigurala prvo mjesto u skupini B i može bez pritiska odraditi posljednju utakmicu protiv Sturma. S druge strane, Sociedad mora pobijediti PSV u San Sebastianu, inače seli u Konferencijsku ligu.

Domaćin je počeo bolje i već u 28. poveo nakon pogotka Kevina Vollanda. Međutim, vodstvo je trajalo samo sedam minuta; Sociedad je u 35. odigrao tipičnu akciju u kojoj je Adnan Januzaj prerezao zadnju Monacovu liniju, a Alexander Isak potkopao loptu preko imenjaka Nübela.

Monaco se vratio samo dvije minute kasnije, kada je Youssouf Fofana zabio glavom za 2-1. U manje od 10 minuta vidjeli smo tri gola. Izgledalo je da će se tada utakmica rasplamsati, ali do kraja je rezultat ostao isti, unatoč kasnom crvenom kartonu koji je zaradio Fofana, strijelac pobjedničkog pogotka za Monaco.