Nikom ništa

Dinamo i Feyenoord su u uzbudljivoj utakmici odigrali 0-0

U prvom kolu Europa lige u skupini K Dinamo je na Maksimiru remizirao s Feyenoordom (0-0). Penal, crveni karton, šanse jednih, šanse drugih, svega je bilo na Maksimiru večeras, ali na kraju — nikom ništa. Točnije, bez golova i svakome tek po bod.

Izuzev prvih 15-ak minuta, Dinamo je Feyenoordu u prvom poluvremenu bio razmjerno ravnopravan, iako su najbolje prilike bile stvorene i propuštene ispred Dinamova gola.

Drugim riječima, nije ih bilo puno, a daleko najbolja bila je ona u osmoj minuti. Kristijan Jakić loše je primio loptu u vlastitom kaznenom prostoru i u naknadnom pokušaju da je smiri pokupio Marka Diemersa, nakon čega je dosuđen jedanaesterac.

Izveo ga je Steven Berghuis — svom snagom, punom nogom, napamet i po sredini gola — i Dominik Livaković obranio je njegov udarac. Do kraja poluvremena dvije dobre prilike (obje glavom) zapucao je Brian Linssen, dok je Dinamo do najbolje prilike stigao u 28. minuti kada je centaršut Mislava Oršića s lijevog krila u pet metara Justin Bijlow neplanirano morao spašavati iz vlastitog gola. Dinamo je stajao duboko, ali je poluvrijeme nekako uspio završiti s nešto većim posjedom lopte.

Čudno je bilo i drugo poluvrijeme.

U 56. minuti Linsenn je zapucao novi zicer, ovoga puta nogom, odnosno Livaković je obranio još jedan udarac. Dvije minute prije toga iz igre su izašli Lirim Kastrati i Mario Gavranović, a unutra su završili Luka Ivanušec i Bruno Petković. Ivanušec se našao u solidnoj situaciji u pet metara u 66. minuti kada je njegov pokušaj od bloka završio u korneru.

I onda je šest minuta kasnije Marcos Senesi zaradio drugi žuti karton i Feyenoord je ostao s desetoricom. Isključenje je, na neki način, zapravo izborio Arijan Ademi koji je glavu postavio na putanju Senesijeva koljena kojim je igrač Feyenoorda u duelu pokušao izbiti nebitnu loptu na sredini igrališta.

Dinamo je s igračem više krenuo po pobjedu. Oršić je zaprijetio iz slobodnjaka s gotovo 30 metara u 85. minuti, dvije minute kasnije Ivanušec se našao u situaciji jedan-na-jedan u kojoj je Bijlow obranio njegov udarac, dva centaršuta završila su na glavama i preko gola, ali Dinamo do gola nije uspio stići ni u četiri minute sudačke nadoknade.

Feyenoordu je pripalo prvo poluvrijeme, Dinamo drugo, a i jednim i drugima na kraju je pripao i taj bod. Baš kao i Wolfsbergeru i CSKA-u koji su u Klagenfurtu pak odigrali 1-1.