Nismo se baš ovome nadali na startu U-21 Eura. Hrvatska je uvjerljivo poražena od Rumunjske

Hrvatska U-21 reprezentacije je poražena od rumunjskih vršnjaka 1-4

Uvodne minute ogleda razlog su što je hrvatska nogometna reprezentacije u nezavidnom položaju već nakon otvarajuće utakmice Europskog U-21 prvenstva, premda niti ostatak priče ne nudi neke ljepše tonove. U prvoj utakmici skupine C na stadionu San Marino izabranici Nenada Gračana poraženi su od rumunjskih vršnjaka rezultatom 4-1.

Na oprez i igru sa što manje pogrešaka pozivao je Gračan u najavi utakmice, a nedostatak opreza i višak pogrešaka počeli su formirati rezultat u korist rumunjske reprezentacije već na samom otvaranju susreta.

Igrala se druga minuta utakmice kad je George Pușcaș imao prvu priliku donijeti promjenu rezultata kad je udarcem s lijeve strane progurao loptu kroz noge Josipa Posavca. Izvrstan refleks i sreća nisu dozvolili da se ona otkotrlja iza crte. Na semaforu je prva promjena zabilježena, ipak, već u 11. minuti, sedam nakon što je pokušaj Brekala fijuknuo uz rašlje rumunjskog gola i tri prije no što će on morati napustiti travnjak zbog ozljede.

U akciji rumunjskih nogometaša lopta je u ruku pogodila Filipa Benkovića. Dugotrajna konzultacija sa sucima zaduženima za pregled snimke nije urodila plodom, išao je sam glavni sudac ogleda Robert Madden procijeniti situaciju prije no što je prstima po zraku iscrtao obris ekrana, a onda pokazao prema mjestu izvođenja jedanaesteraca. Pușcaș za 1-0.

Strijelac prvog gola napravio je sve i za rumunjski drugi samo tri minute kasnije kada je glavom prebacio Posavca i usmjerio loptu prema mreži. Manje je u ovom trenutku važno je li ona prošla crtu prije no što je izbijena, jer izbijena je ravno do Ianisa Hagija koji, a učio je momak to od oca Gheorghea, nije imao milosti.

Ako je postojalo nešto što je u tim trenucima bilo dobro, onda je to činjenica da je pred igračima ostalo još više od 75 minuta da taj rezultat stignu.

Nadu je u golom 18. donio Nikola Vlašić, no slabo je ona tinjala, a potpuno je ugašena nakon što je svoje ime među strijelce uveo i Tudor Băluță u 66. minuti što zapravo samo upotpunjuje njegov doprinos ovoj pobjedi.

Adrian Petre je zaokružio priču.

Sve ovo znači da je Hrvatska u prilično nezavidnom položaju već nakon prvog kola u skupini iz koje prolazi samo najbolja momčad i moguće drugoplasirana bude li najbolja u krugu tri takve.

Serravalle je u utorak bio u znaku rumunjskih navijača koji su toliko puta uzviknuli naziv svoje domovine da će nepristrani navijač to danas nehotice puno puta sam sebi ponoviti. Slična će pomoć Gračanovim igračima biti potrebna u petak kad je na rasporedu ogled protiv Francuske, a onda ćemo vidjeti i što donosi ponedjeljak kad se odmjeravaju snage s Englezima. No, da je krenulo dobro — nikako nije. Dapače, razočarala je Hrvatska anemičnom igrom i rezultatom koji ne nudi previše nade.