Ništa od novog skalpa: Cibona se dobro držala protiv Budućnosti, no na kraju je ipak poražena

Cibona - Budućnost 83-87

Samo šest dana nakon velikog slavlja protiv Crvene zvezde (85-81), pred Cibonom je večeras bio novi veliki izazov na domaćem parketu. Podno Tornja večeras je gostovala Budućnost iz Podgorice, trećeplasirana momčad u ABA ligi, koja se kući vraća s pobjedom. No, do nje je došla na težak način, Cibosi su se i večeras dobro držali i bili u vodstvu sve do same završnice, no na kraju su poraženi s 87-83.

Prilično loše je Cibona ušla u ovu utakmicu, gosti su u uvodne dvije minute napravili seriju od 8-0, no brzo su se i domaći vratili. Još prije isteka šest minuta igre došli su do poravnanja rezultata (11-11), a tada je i počela sjajna serija Filipa Bundovića. Naime, već nakon prve četvrtine je na svom kontu imao 12 poena, a do kraja poluvremena čak 23, i to bez ijednog slobodnoga bacanja te s 20 minuta na parketu.

Na početku druge dionice su Vukovi prvi put i poveli na utakmici, no u tih se 10 minuta vodstvo često mijenjalo. Na kraju prvog dijela, Cibona je bila u prednosti, a Bundoviću su pripomagali i ostali suigrači, popust sjajnog Borne Kapuste ili Svena Smajlagića. Dobro se držala momčad koju vodi trener Josip Sesar, ostalo je jedino pitanje može li izdržati ovako veliki napor i u nastavku utakmice.

Činilo se da je odgovor na pitanje pozitivan, barem što se tiče samog početka treće četvrtine. Naime, Cibona je uz Smajlagićevu tricu povela i s čak 10 koševa razlike (54-44), ali tada kao da su domaći malo posustali. Osjetila je to Budućnosti, koja se do kraja te dionice posve vratila u utakmicu i uz završnu seriju od 12-5 smanjila zaostatak na samo dva koša.

Sve to je upućivalo na još jednu neizvjesnu završnicu, koja je za domaće postala još i izazovnija, nakon što je Kapusta pet minuta prije kraja izašao iz igre zbog pete osobne pogreške. Velik je to bio udarac za domaće nade u pobjedu, ali i poticaj za Budućnost da iskoriste taj hendikep suparnika. To su i napravili, u kombinaciji iskustva, kvalitete i šireg kadra su u samoj završnici preokretom došli do pobjede.

Najefikasniji je u domaćim redovima bio već spomenuti Bundović, s fantastičnim učinkom od 32 poena za 37 minuta na parketu. Jedino je još Smajlagić (16) bio s dvoznamenkastim učinkom kod Cibone, dok je Kapusta skupio čak 12 asistencija, uz još devet koševa. Za Budućnost su najviše koševa ubacili strani igrači, Amerikanac Cameron Reynolds (17) te Francuz Alpha Kaba (16), koji je imao i 13 skokova.