Niste ispratili juniorsko finale Kupa? Šteta, gledali smo pravi spektakl

Osijek i Slaven Belupo susreli su se u zabavnoj utakmici

Današnji dan bio je sjajan za ljubitelje omladinskog nogometa; nakon što je Hajduk dvaput dignuo Hrvatski nogometni kup u kategoriji kadeta i pionira, Slaven Belupo i Osijek odlučili su osvajača Kupa u juniorskoj konkurenciji.

Ako ste propustili tu utakmicu odigranu na Rudešovu terenu, propustili ste spektakl — gledali smo susret koji je završio rezultatom 2-2 i morao biti odlučen raspucavanjem, a tu se boljim pokazao Osijek koji je s 4-2 u raspucavanju osvojio svoj četvrti juniorski Kup.

Finale se igralo na blatnom i kišom uništenom terenu koji je ranije danas morao izdržati još dvije utakmice, a Slaven je prvi zadao konkretan udarac u 20. minuti pogotkom Frane Vlašića. S tim smo rezultatom otišli i na poluvrijeme, a nastavak je bio sjajan.

Osječani su izjednačili preko Nike Farkaša u 51. minuti samo da bi Farmaceuti vratili vodstvo devet minuta kasnije kada je zabio Jakov Krstanović.

Slaven je u završnu fazu utakmice ušao u vodstvu, imao veliku podršku glasnih Podravskih štuka i činilo se kao da bi mogao doći do svojeg prvog Kupa u povijesti, ali tada se ukazao Antun Damjanović koji je poentirao za 2-2 u 82. na krasno proigravanje Filipa Živkovića.

Osvajač je odlučen u raspucavanju gdje se najvećim junakom pokazao Filip Marić, zamjenski Osijekov vratar koji je morao ući u igru u trećoj minuti poslije ozljede Jana Hlapčića. On je obranio posljednji udarac s bijele točke Adrianu Jagušiću i priskrbio veliki trofej svojoj ekipi koja na nekoliko juniora čak nije mogla ni računati zbog toga što se pripremaju za daljnje izazove s prvom momčadi.