Niz je nastavljen: Osijek je duboko u sudačkoj nadoknadi pobijedio Goricu u Gradskom vrtu

Osijek - Gorica 2-1

Osijek je na koncu ipak uspio stići do treće pobjede u nizu u HNL-u otkad je trenersko kormilo preuzeo Nenad Bjelica. U šestom kolu prvenstva Osijek je u Gradskom vrtu duboko u sudačkoj nadoknadi pobijedio Goricu 2-1 i tako joj nanio prvi prvenstveni poraz u novoj sezoni.

Prvo osječko ime današnje utakmice bio je Ramón Miérez.

Miérez se u 29. minuti našao u najboljoj prilici u prvom poluvremenu. S lijeve strane ušao je s loptom u kazneni prostor i pucao s krive strane desne stative Kristijana Kahline. Desetak minuta ranije pokušaj Miéreza uz krajnji je napor blokirala gorička obrana.

U 44. minuti Miéreza su centimetri dijelili od gola na drugoj stativi nakon ubačaja Petra Bočkaja. Ispostavilo se, međutim ,da je loptu Albi Doka prije toga dirao rukom i nakon intervencija VAR-a dosuđen je penal za Osijek koji je baš Miérez pretvorio u 1-0.

U drugom poluvremenu nismo vidjeli puno toga. I kada je Miérez pretrpio Dokin prekršaj koji je za posljedicu imao drugi žuti karton i igrača manje za Goricu činilo se da će Osijek bez većih poteškoća stići do treće prvenstvene pobjede u nizu.

Međutim, u 84. minuti Younes Delfi uzeo je loptu Merveilleu Ndockytu, povukao kontru i proigrao Kristijana Lovrića koji je zabio za 1-1. Spas za Osijek je stigao u zadnji tren, odnosno u sedmoj minuti sudačke nadoknade kada je za 2-1 zabio Alen Grgić.