Nominalističke zavrzlame na Afričkom kupu nacija: Adama Traore i Adama Traore

Zanimljiv zapisnik s utakmice Mali - Mauritinija (4-1)

Letimičan pogled na zapisnik za sinoćnje utakmice između Malija i Mauritanije (4-1) u utakmici prvog kola skupine E na Afričkom kupu nacija otkriva jednu kompozicijsku zanimljivosti koju su, primjerice, ljudi koji za ESPN vode brigu o društvenim mrežama saželi u captionu “Adama Traore dominira turnirom”.

Samo, radi se o dva različita igrača.

Neke reakcije upućuju na to da su se mnogi koji utakmicu nisu gledali mučili s tumačenjem standardnih tekstualnih pregleda utakmice, što nešto govori i o tome u kojoj se mjeri ovaj turnir pokriva iz zapadnjačke medijske perspektive.

Pa evo objašnjenja.

Nakon prvog poluvremena bilo je 2-0 za Mali. Strijelci su bili Abdoulay Diaby (napadač Sportinga) u 37. minuti i Moussa Marega (veznjak Porta) u 45. minuti s bijele točke.

U 55. minuti za 3-0 pogodio je Adama Traore (veznjak Cercle Bruggea). Njega je pet minuta kasnije zamijenio Adama Traore (napadač francuskog drugoligaša Orleansa) koji je zatim u 74. minuti zabio za konačnih 4-1. Jedini gol u međuvremenu za Mauritaniju postigao je u 72. minuti Moctar El Hacen (veznjak Valladolida).

Na turniru se itekako imao što vidjeti. Pa možda i ovako nešto u nekome probudi motiv da mu posveti nešto gledateljske pažnje.