Nova sezona, stara forma: Odsonne Édouard nastavlja zabijati i dokazivati se u Celticu

Talentirani napadač Hamiltonu je utrpao hat-trick

Treba li nekome napadač?

I dok se u drugim europskim ligama ovih dana kompletira sezona 2019./20., a u UEFA-inim natjecanjima se tek valja nastaviti, Škoti su već počeli s narednom.

Celtic se nada osvajanju svog jubilarnog 10. naslova prvaka zaredom, a danas je prilično uvjerljivo započeo kampanju slavljem od 5-1 kod kuće protiv Hamilton Academicala. Naravno, ključnu ulogu u ostvarivanju tako visokog rezultata odigrao je Odsonne Édouard.

Francuski centarfor već tri sezone trpa mreže po škotskim terenima i tako privlači pažnju raznih europskih velikana, a danas je hat-trickom još jednom poslao poruku potencijalnim kupcima. Prvo je u 20. minuti na asistenciju Grega Taylora doveo domaćine u vodstvo, a zatim je u 49. i 53. minuti potpuno odveo utakmicu u jednosmjernu ulicu povisivši Celticovu prednost na 4-1. U strijelce su se od njegovih suigrača upisali i Jeremie Frimpong (31. minuta) te Patryk Klimala (90. minuta), a za Hamilton je jedini pogodak utrpao Scott Martin kada je u 34. minuti smanjio domaću prednost na 2-1.

Osim tri pogotka, Édouard je zabilježio 55 dodira s loptom, točnost dodavanja bila mu je na 78 posto, u zračnim duelima bio je stopostotan, a uspješno je kompletirao i dva driblinga. Dakle, ukupno 53 minute trebale su mu za hat-trick, a 22-godišnji golgeter do kraja prijelaznog roka mogao bi se pokazati kao zanimljiva opcija prestižnijim klubovima od Celtica.

Premier liga se spominje kao moguća sljedeća stepenica, a čini nam se da bi je Édouard mogao dostići vrlo brzo.