Novi heroj Anfielda: Jota je zabio Leicesteru i sada ima više domaćih pogodaka od Cityja i Uniteda

Liverpool je s 3-0 slavio protiv

Sa svakim sljedećim kolom, Liverpoolova kupovina Dioga Jote postaje sve bolji komad poslovanja.

Portugalac je prije večerašnjeg derbija zabio sedam pogodaka u 11 utakmica, uključujući i hat-trick u Ligi prvaka protiv Atalante. Sada je tome dodao još jedan pogodak u Liverpoolovoj pobjedi (3-0) nad Leicester Cityjem na Anfieldu.

Zabija 0,88 pogodaka po utakmici u Premier ligi, a sada je postao i prvi Liverpoolov igrač u povijesti koji je zabio u svakom od prva četiri susreta na Anfieldu. S četiri pogotka iz igre na domaćem terenu, ima više i od Manchester Cityja i Manchester Uniteda.

Liverpool je u potpunosti nadigrao Leicester i otpuhao ga s dva pogotka prije kraja poluvremena. Jota je zabio u 41., 20 minuta nakon što je Jonny Evans pospremio loptu u vlastitu mrežu. Kada je Roberto Firmino u 86. postavio konačnih 3-0, utakmica je već bila riješena.

Redsi su imali više udaraca, prilika i lopte u nogama, a nadigrali su donedavno vodeću momčad prvenstva s desetkovanim sastavom, budući da Jürgen Klopp nije mogao računati na Virgila van Dijka, Joea Gomeza, Thiaga Alcantaru, Trenta Alexander-Arnolda, Jordana Hendersona i Mohameda Salaha.

Drugim riječima, dominantna pobjeda bez više od pola standardnih prvotimaca. Ostatku lige loše se piše, a čini se da imamo pravu trku za naslovom između Liverpoola i Tottenhama.