Novi samuraj Europa lige: Eintrachtov Daichi Kamada srušio je Salzburg hat-trickom

Eintracht - Salzburg 4-1

Eintracht se, moguće je reći, vrlo vjerojatno plasirao u iduću fazu Europa lige.

U prvoj utakmici šesnaestine finala RB Salzburg ispraćen je s Commerzbank-Arene u Frankfurtu s četiri gola u mreži (4-1). A od toga su tri bila djelo Eintrachtova samuraja Daichija Kamade.

Japanski veznjak/napadač vraćen je početkom ove sezone s posudbe iz Sint-Truidena, a u posebno u utakmicama Europe lige tu je odluku i više nego opravdao.

Danas mu je za hat-trick trebalo točno 53 minute. U 12. minuti zabio je iz blizine za 1-0, a u završnici prvog poluvremena, u 43. minuti, nakon sjajnog Eintrachtovog izlaska iz visokog presinga i nakon sjajnog driblinga u trenutku kada su ga sustigli obrambeni igrači, povisio je na 2-0. Hat-trick kompletirao je u 53. minuti udarcem glavom s desetak metara.

Samo tri minute kasnije Filip Kostić zabio je za 4-0. Ipak, uzvrat će se igrati s malenom dozom neizvjesnosti, jer je u 85. minuti Hee-Chan Hwang penal pretvorio u 4-1.

Kamada je, inače, postao i drugi japanski igrač nakon Minamina koji je postigao tri gola u jednoj utakmici Europa lige. Osim toga, sada je i na vrhu kada je riječ o sudjelovanju u golovima u istom natjecanju. Ove je sezone, drugim riječima, u Europa ligi skupio šest golova i dvije asistencije. Istim se zbrojem može pohvaliti i Bruno Fernandes.

Sudeći prema današnjoj predstavi, bit će ih još. I golova i asistencija.