O Fortuna: Jurićev Torino dvaput je vodio, ali na kraju izgubio derbi protiv Juventusa

Domaćin je slavio s 4-2

Juventus je pobijedio Torino u gradskom derbiju odigranom u sklopu 24. kola talijanske Serie A. Juve je slavio s 4-2, unatoč tome što je u prvom poluvremenu dvaput gubio, 0-1 i 1-2.

Momčad koju vodi Ivan Jurić propustila je tako preskočiti svog gradskog rivala na tablici; Torino je trenutno deveti, s četiri boda manje od Juventusa, koji se nakon kazne oduzimanja bodova malo po malo vraća na vrh. Trenutno je sedmi.

Torino je utakmicu otvorio bolje i poveo već u 2. minuti. Juve je izjednačio u 16., ali Jurićevi momci zabili su za 2-1 u 43. Torino je zabio dva pogotka iz prva dva udarca unutar okvira gola. Međutim, Juventus je izjednačio u sudačkoj nadoknadi, prije kraja poluvremena. Za Torino su zabijali Yann Karamoh i Antonio Sanabrija, za Juve Juan Cuadrado i Danilo.

Bilo je to poluvrijeme s najviše golova u torinskom gradskom derbiju još od siječnja 1995. U nastavku je Torino ipak ostao bez daha i Juventus ga je malo po malo dotukao. U 71. je za 3-2 zabio Bremer, a onda u 81. za konačnih 4-2 Adrien Rabiot.

Torino je tako ostao na samo dvije pobjede u posljednjih sedam ligaških kola, a u međuvremenu je ispao i iz Kupa.