Obično ne prenosimo glasine, ali moramo ovu koja govori o Huntelaarovom povratku u Schalke

Pojedini njemački mediji pišu da se Huntelaar vraća u Gelsenkirchen

Priča o tome kruži već neko vrijeme, a potvrdio ju je i sam Klaas-Jan Huntelaar prije tri dana kad je s dva gola sudjelovao u Ajaxovoj pobjedi 3-1 protiv Twentea. U igru je tog dana Lovac ušao u 89. minuti pri rezultatu 1-1, već u sljedećoj donio je prednost svojoj momčadi, a onda dodatnu minutu kasnije i prebacio suparničkog vratara za konačan rezultat.

S 37 godina na leđima i dalje je kvaliteta na koju se može računati.

Reći će to sedam postignutih golova u 11 ligaških utakmica u kojima ima prosjek nešto veći od pola sata po ogledu, ali reći će to i interes koji za njega pokazuju zainteresirane strane. Pritom je ona o njegovom povratku u Schalke, a o tome je riječ, čista romantika.

“Odluka nije nimalo laka. Ajax i Schalke su klubovi s kojima sam najsnažnije povezan. Rekao sam Schalkeu da ću odluku donijeti nakon razgovora u klubu.”

Njemački mediji danas pišu da je odluka donesena i da se Huntelaar vraća u Bundesligu i klub u kojem je proveo sedam godina. Nakon Seada Kolašinca prema Gelsenkirchenu bi tako trebala još jedna klupska legenda, drugi najbolji strijelac momčadi svih vremena (126 pogodaka u 240 utakmica) i idol navijača.

Usput, spominje se i da bi Rafinha trebao napustiti Olympiakos i priključiti se misiji spašavanja Schalkeova prvoligaškog statusa…