Obrambeni igrači zaslužni su za više od 40 posto Chelseajevih ligaških golova ove sezone

U 15. kolu momčad Thomasa Tuchela poražena je od West Hama

U 15. kolu Premier lige Chelsea je na gostovanju kod West Hama poražen s 3-2.

Prvi puta otkad je sjeo na Chelseajevu klupu Thomas Tuchel gledao je kako njegovih 11 igrača u 90 minuta prima barem tri gola. (Protiv West Broma ih je primljeno pet, ali s igračem manje.)

Chelsea je, međutim, danas u dva navrata bio u vodstvo. Thiago Silva zabio je glavom za 1-0 u 28. minuti. Chelsea je zatim poklonio penal West Hamu koji je u 40. minuti u 1-1 pretvorio Manuel Lanzini, ali do kraja poluvremena Mason Mount vratio je Chelsea u vodstvo.

U nastavku je prvo Jarrod Bowen pogodio s ruba kaznenog prostora, a potpuni preokret kreirao je Arthur Masuaku neobičnim udarcem/centaršutom u 87. minuti.

No, vratimo se nakratko na Silvu. Naime, Silvin gol još je jednom skrenuo pažnju na podatak koji pokazuje u kojoj se mjeri Chelsea ove sezone oslanja na golgeterski učinak svojih braniča. Trenutno, točno 42,4 posto ligaških golova ove sezone postigli su Chelseajevi defenzivci.

Također, Silva je postao i najstariji Chelseajev igrač koji je zabio u Premier ligi, odnosno taj je status ‘ukrao’ Didieru Drogbi.