Odigrano je posljednje kolo Serie A. U Ligu prvaka idu Atalanta i Inter

Empoli je, uz Frosinone i Chievo, treći putnik u niži razred

Uz više ili manje muke, svi klubovi u posljednjem kolu Serie A koji su imali realnu šansu uhvatiti neko od dva mjesta za Ligu prvaka, odradili su posao, što znači da je Atalanta sezonu završila na trećem, a Inter na četvrtom mjestu.

Roma je remizirala s Parmom (1-1) u utakmici u kojoj se od kluba oprostio Daniele De Rossi, ali hvatanje četvrtog mjesta ionako je bilo moguće samo u teoriji (trebala su biti zadovoljena četiri kriterija).

Atalanta je pobijedila Sassuolo (3-1) koji je kraj utakmice dočekao s devetoricom igrača. Treći gol za Atalantu postigao je Mario Pašalić.

U kvalifikacije će tako Inter koji se dugo natezao s Empolijem, na kraju pobijedio 3-1 i poslao Empoli u Serie B. Prvo poluvrijeme bez golova, u drugom četiri — Balde Keita zabio je za 1-0, Mauro Icardi zatim je promašio penal, pa je petnaest minuta prije kraja Hamed Traore poravnao na 1-1 i na četvrto mjesto privremeno pogurao Milan, a na kraju je u 81. minuti Radja Nainggolan ubacio loptu u praznu mrežu za novo vodstvo. Trebalo je preižvjeti i osam minuta sudačke nadoknade. Tu je bilo svega, poništen je gol Marcela Brozoviću nakon što je Keita dobio crveni karton zbog povlačenja vratara Frosinonea koji je, naravno, trčao u obranu…

Milan je u gostima pobijedio SPAL 3-2, što je ishod koji je na kraju u široj slici nije imao nikakvo značenje. Dakle, Milan peti, Roma šesta, Empoli, Frosinone i Chievo u Seriji B.