Odlučivat će mečevi u singlu: Dodig i Mektić izgubili su od Austrijanaca u parovima

Hrvatskoj treba jedna pobjeda za prolaz u Davis Cupu

Ivan Dodig i Nikola Mektić poraženi su u meču parova od Austrijanaca Alexandera Erlera i Lucasa Miedlera.

Rezultat je sada 2-1 za Hrvatsku u ovom kvalifikacijskom meču Svjetske skupine Davis Cupa, što znači da će Hrvatskoj trebati jedna pobjeda u singlu za prolaz.

Idući na rasporedu je Borna Ćorić protiv Dominica Thiema.

Dodig i Mektić poraženi su u dva seta. Austrijanci su iskoristili jedinu priliku za break, spasili dvije break lopte i onda u devetom gemu napokon iskoristili petu set loptu.

Drame je bilo i u drugom setu. U 12. gemu Dodig i Mektić stigli su do prve break, ujedno i set lopte, ali je ostala neiskorištena.

U tie-breaku su zatim spasili četiri meč-lopte te propustili tri set-lopte, prije nego što su Austrijanci osvojili 13. poen.