On ne diskriminira: Paulinho je ove sezone u Europi uspio zabiti i Tottenhamu i Arsenalu

Sportingov napadač zatresao je mrežu Topnika u remiju 2-2

Nije Arsenal uspio već u Lisabonu riješiti svoje dvojbe oko prolaska u četvrtfinale Europa lige, ali nitko nije niti očekivao da će dvomeč sa Sportingom proći baš tako lako.

Portugalci su stigli u osminu finala kao trećeplasirani iz svoje skupine Lige prvaka gdje su za tri boda ostali bez knockout faze, a svoju kvalitetu opravdali su s 2-2 kod kuće protiv vodeće momčadi Premier lige.

Poveo je Arsenal u 22. minute pogotkom Williama Salibe koji je bio najviši u skoku nakon kornera, ali onda je domaćin preokrenuo. U 34. korner na drugoj strani, a ovaj put strijelac je Gonçalo Inácio za 1-1.

Preokret je u 55. minuti donio Paulinho kad je pospremio odbijanac u mrežu, a ovo je 30-godišnjem napadaču tek drugi gol u europskim natjecanjima ove sezone. Zanimljivo, prije toga jedan je dao Tottenhamu u skupini Lige prvaka.

Strah i trepet sjevernog Londona mogli bi ga zvati jer tim je pogotkom Paulinho postao tek drugi igrač u europskim natjecanjima koji je iste sezone zabio i Tottenhamu i Arsenalu. Prvi takav slučaj dogodio se 2019/20 preko Olympiakosovog Youssefa El Arabija.

Ipak, nije Sporting zadržao vodstvo jer u 62. minuti nesretno je svoju mrežu pogodio Hidemassa Morita.

Tako će se sve riješiti u Londonu, a Paulinho je u ovom susretu proslavio i mali jubilej jer ovo mu je 30. pogodak za Sporting od dolaska na zimu 2021. godine.