Opasni domaćin: Amahl Pellegrino Dinamu je zabio svoj četvrti europski gol ove sezone

Glimt je na predah otišao s prednosti

Dinamo se večeras sastao s Bodø/Glimtom u prvoj utakmici playoffa UEFA-ine Lige prvaka. Znalo se da norveški prvak, koji je prošle sezone igrao četvrtfinale Konferencijske lige, neće biti baš mačji kašalj za momčad Ante Čačića, a domaća momčad dobro se držala u prvom poluvremenu i povela.

Glimt je u prvoj polovici utakmice stvorio nekoliko poluprilika i imao dosta lopte u nogama, a maksimirski Plavi imali su jednu pravu prigodu i to u 23. minuti kada je Mislav Oršić potegnuo s 20-ak metara, a prvu intervenciju morao je zabilježiti ruski čuvar mreže Nikita Haikin.

No, domaći su nastavili s dobrom predstavom, a to su u 37. minuti pretočili u vodstvo. Joel Mugisha Mvuka tada je ubacio s desne strane, a Amahl Pellegrino, najopasniji Glimtov strijelac, zapucao je glavom u petercu i zabio za 1-0. Dinamovi braniči su zaspali, a iskusni Norvežanin stigao je do svojeg četvrtog gola u kvalifikacijama za Ligu prvaka ove sezone. Usto je upisao i dvije asistencije, a u prvenstvu bilježi 17 zgoditaka.

Dosad je u Europi dvaput zabio protiv Linfielda i jednom protiv Žalgirisa, a protiv Litavaca je i namjestio dva gola. Ukratko, Glimt je zaslužio povesti, kasnije je pogodio i gredu, a nadamo se nešto bravuroznijem Dinamu u nastavku.