Osam pogodaka, dva crvena, Abrahamov autogol i Ziyechova golčina. Klasik na Stamford Bridgeu

Chelsea i Ajax odigrali su 4-4 u skupini H Lige prvaka

Nakon prvih pet minuta utakmice na Stamford Bridgeu, bilo je jasno da je pred nama poslastica. Dvije mlade momčadi, prepune talentiranih igrača, bez kalkulacija, s punim intenzitetom i željom za pobjedom; u Londonu smo gledali sjajnu utakmicu u Ligi prvaka.

Igrala se šesta minuta utakmice u grupi H kada je Jorginho zabio iz penala i poništio prednost koju je Ajaxu dao autogol Tammyja Abrahama par minuta prije. Utakmica nije niti počela, a već je bila zanimljivija od svega što su nam pokazali Barcelona i Slavija.

Međutim, sve do 63. minute, Ajax je bio u potpunoj kontroli. Prvo je Quincy Promes zabio nakon sjajnog Ziyechovog centaršuta, a onda je Marokanac u 35. minuti zavrnuo sjajan slobodnjak skoro pa iz mrtvog kuta.

Lopta je pogodila gredu i od nesretnog Kepe otišla u mrežu. Službeno, pogodak se piše kao autogol Chelseajevog golmana, ali složit ćete se da sve zasluge idu Ziyechu.

Deset minuta nakon početka drugog poluvremena, sjajan udarac Donnyja van de Beeka podiže rezultat na 4-1 za goste. Ali prava uzbuđenja tek su počinjala.

U 63. minuti César Azpilicueta smanjuje na 4-2, a onda je Ajax, unutar deset sekundi, izgubio oba stopera i primio pogodak. Daley Blind napravio je prekršaj i dobio drugi žuti karton, a nakon što je Chelsea izveo slobodni udarac, Joey Veltman je igrao rukom unutar šesnaesterca i skrivio jedanaesterac.

Jorginho je penal pretvorio u gol, a Ajax je, u jednoj akciji otišao s dva gola prednosti na 4-4 i dva crvena kartona. Utakmica je postala Chelseajeva.

Reece James, koji je ušao u drugom poluvremenu, izjednačio je u 73. Činilo se da je bilo samo pitanje vremena kada će domaćin doći do pobjede.

U 80. minuti je Azpilicueta zabio svoj drugi gol na utakmici, a utakmica nam je priuštila jedini sastojak koji je nedostajao: VAR, koji je poništio gol i spasio bod za Ajax.

Znamo da je riječ o klišeju, ali nakon ovakve utakmice, zbilja bi bilo nepravedno da je jedna od ove dvije momčadi izgubila. Ostalo je 4-4.

Trebat će nam vremena da procesuiramo ovakvu partiju.