Otkaz nekoliko minuta nakon poraza: Ante Čačić više nije trener egipatskih Pyramidsa

Bivši izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Ante Čačić, objavili su afrički mediji, sad je i bivši trener Pyramidsa, egipatskog kluba čiju je klupu preuzeo krajem prosinca prošle godine. Bivši je navodno postao tek koju minutu nakon što nije uspio osvojiti trofej pobjednika CAF Kupa konfederacija, odnosno nakon što je njegovu momčad u finalu natjecanja porazio marokanski Berkane rezultatom 1-0.

Za nekadašnjeg izbornika nacionalne momčadi ugovor s Pyramidsima stigao je kao malo zakašnjeli poklon pod božićnim drvcem prošle godine. Potvrđen je 27. prosinca pa je Čačić dvije godine nakon odlaska s klupe Hrvatske imao novi angažman.

Sad ga više nema.

Klub kolo prije kraja egipatskog prvenstva Čačić ostavlja na trećem mjestu ljestvice bez mogućnosti pomaka prema vrhu, što je rezultat koji je ostvaren i u prošloj sezoni. I tada su Al Ahly i Zamalek bili ispred Pyramidsa što će reći da su se ponovno plasirali se Afrički kup konfederacije, a da će Čačićev sad već bivši klub, koji ne može niže od treće pozicije, opet igrati tamošnju inačicu Europa lige.

Pyramidse je Čačić vodio kroz 33 utakmice s omjerom od 21 pobjede, tri remija i devet poraza.