Ovo je Leov svijet, mi samo živimo u njemu: Messi je zabio gol i u svojoj 16. sezoni u Ligi prvaka

Niti jedan igrač u povijesti Lige prvaka nije zabijao u više različitih sezona

Lionel Messi i Ansu Fati zabili su povijesne golove, a Philippe Coutinho zabio je za nastavak svoje povratničke bajke na Camp Nou. Ferencváros nije imao šanse.

Barcelona je u drugoj utakmici prvog kola u skupini G Lige prvaka pobijedila mađarskog prvaka s 5-1. Utakmica na papiru djeluje rutinski, ali Barcelona se jako mučila u prvom poluvremenu, pogotovo u prvih 20 minuta i pobjedu zaradila u nastavku, kada je otišla na nedostižnih 3-0.

Messi je otvorio vrata u 27. minuti kada je driblingom ušao u mađarski kazneni prostor i izborio jedanaesterac kojeg je sam i realizirao. Ferencváros je postao 36. klub kojem je Messi zabio u Ligi prvaka, a s tim pogotkom se izjednačio s Ryanom Giggsom kao jedini igrač koji je zabio gol u 16 različitih sezona u Ligi prvaka.

Messi je bio fenomenalan u svojoj sada već uobičajenoj duploj ulozi kao plejmejker i napadač; izborio je penal koji je sam i zabio, bio ključan u konstrukciji akcije nakon koje je Coutinho zabio Barcelonin treći gol i asistirao Ousmaneau Dembéléu za posljednji gol.

Imao je 7/11 driblinga, čak četiri ključna dodavanja i 90 posto točnih dodavanja s 89 dodira. Nezaustavljivo.

Ali ako je Messi Barcelonina sadašnjost, onda je Fati njena budućnost. Mladi Španjolac asistirao je treći i zabio Barcelonin drugi gol. To mu je drugi gol u Ligi prvaka; nitko u povijesti tog natjecanja nije to uspio s manje od 18 godina.

U 82. minuti je Pedri zabio za 4-1. Dvojica 17-godišnjaka zabila su za Barcelonu u Ligi prvaka večeras. Budućnost je tu.