Ovo je njihovo natjecanje: Real Madrid izbacio je Liverpool i prošao u četvrtfinale LP

Aktualni europski prvak slavio je s ukupnih 6-2

Prije nego što je počela uzvratna utakmica osmine finala Lige prvaka na Santiago Bernabéuu, jedna stvar je bila jasna: Liverpool je morao pobijediti s tri pogotka razlike za produžetke, četiri ili više za prolaz. Sve ostalo značilo je da je Real Madrid, aktualni europski prvak, novi četvrtfinalist.

Liverpool nije uspio zabiti niti jedan, kamoli tri, a kasni pogodak Karima Benzeme (78. minuta) donio je Madridu i konačnu potvrdu prolaska s ukupnih 6-2. Rezultat sugerira da su se tresla brda, a da se rodio miš, ali nije bilo baš tako. Naime, gledali smo vrlo zanimljiv i atraktivan susret, pogotovo u prvom poluvremenu. Samo jedan gol vidjeli smo zahvaljujući Thibautu Courtoisu i Alissonu Beckeru.

Liverpoolov vratar bio je onaj koji je imao više posla; u prvom poluvremenu skinuo je stopostotnu priliku Viníciusu Junioru, u drugom jednu još bolju Fedeu Valverdeu. Eduardo Camavinga pogodio je prečku, a Luka Modrić pucao opasno, tik iznad grede iz daljine.

Međutim, Madrid je u konačnici apsolutno zaslužio pobjedu, ali i prolaz nakon dvije utakmice. Toni Kroos bio je briljantan, Modrić je odigrao još jednom na razini, Valverdea je bilo svugdje, a Vini i Benzema su standardno kaznili Liverpool, jedan asistencijom, drugi pogotkom. Ovo je treća uzastopna pobjeda Real Madrida nad Liverpoolom, koji je sada već stvorio kompleks inferiornosti. Posljednji put su protiv aktualnog europskog prvaka slavili davne 2009.