Pablova rukavica u lice Vatrenima: Sarabia je dominirao u velikom trijumfu nad Slovačkom

Zabio je i asistirao u pobjedi (5-0) nad Slovačkom

Španjolska je odigrala na razini sve tri utakmice u grupnoj fazi Eura, ali je tek velikom večerašnjom pobjedom nad Slovačkom izborila osminu finala. Na La Cartuji je završilo 5-0, a Slovaci su tim rezultatom još i dobro prošli, budući da je Alvaro Morata u prvom poluvremenu promašio jedanaesterac.

Španjolska je tako nadoknadila sve frustracije iz prve dvije utakmice; dominirala je apsolutno u svakom pogledu, završila utakmicu sa 61 posto lopte u nogama, 17 udaraca, čak devet u okvir gola i pet komada u mreži.

Jedan od najboljih u nizu raspoloženih španjolskih igrača bio je čovjek koji je u prve dvije utakmice na Euru odigrao tek 46 minuta. Pablo Sarabia pogodio je prečku koja je prethodila prvom španjolskom golu, nakon toga je zabio u 56. svoj prvi gol na Euru za 3-0.

Deset minuta kasnije bio je ključan u najboljoj akciji utakmice i asistirao Ferranu Torresu. Kreirao je, zabijao, sudjelovao u obrani. Imao je 78 dodira, jedno ključno dodavanje i dodao loptu suigraču 46 puta. Ovom partijom si je vrlo vjerojatno zacementirao mjesto u početnoj postavi Luisa Enriquea za osminu finala protiv Hrvatske. Vatreni će na njega morati posebno paziti.