Parada golova i pogrešaka u Istanbulu: Hrvatska i Turska remizirale su u prijateljskoj utakmici

Na Beşiktaşovom stadionu završilo je 3-3

Hrvatska reprezentacija odigrala je neriješeno u Istanbulu u prijateljskoj utakmici protiv Turske. U otvorenoj, nediscipliniranoj utakmici koju su obilježile sudačke i obrambene pogreške završilo je 3-3.

Hrvatska je bolje otvorila susret. Pomiješana prva postava shvatila je posao ozbiljno i navalila agresivno na turski blok u prvih desetak minuta.

Nije bilo čistih prilika, ali Hrvatska je relativno lagano iznosila loptu i gradila suvisle napade. Zapamtili smo jedan solidan centaršut Josipa Juranovića kojeg je Ante Budimir poslao pored gola i jedan solo prodor Mislava Oršića po lijevoj strani.

I onda, ni iz čega, Turska je zabila gol. Milan Badelj predao je krivo loptu u najopasnijoj zoni ispred svog kaznenog prostora i Domagoj Vida je nagazio na Cenka Tosuna. Evertonov centarfor pospremio je penal u desni kut mreže. Dojam je bio na strani Hrvatske, ali Turska je vodila od 23. minute.

Gol nije puno promijenio u odnosu snaga. Hrvatska je imala loptu, Turska se branila u dosta plitkom bloku i rijetko stiskala preko centra. Ključan igrač u prvom poluvremenu bio je Budimir koji je predstavljao sidrište u kaznenom prostoru na postavljenu obranu, a u kontri visio na zadnjem stoperu.

Upravo je Budimir poravnao odnos snaga u 32. i to nakon jedne lopte iznad turske posljednje linije. Osasunin napadač igrao je rukom u duelu, ali na hrvatsku sreću u Istanbulu nije bilo VAR-a. Međutim, Hrvatska do kraja poluvremena nije pokazala ništa i sav onaj rani entuzijazam ostao je u zraku.

Štoviše, Turska je zasluženo vratila prednost tik pred kraj prvog poluvremena. Deniz Türüç je u 41. minuti izbjegao ofsajd zamku, sjurio se iza Juranovićevih leđa i zabio za 2-1. Početan dobar dojam sada u potpunosti istopio i Hrvatska je na poluvrijeme išla sa zaostatkom od jednog gola nakon što je primila dva pogotka iz dva udarca u okvir.

U nastavku su sve karte bačene na stol, a neke su popadale i po podu. U tek nešto više od 10 minuta drugog poluvremena vidjeli smo čak tri gola; Hrvatska je u 53. i 56. preokrenula na 3-2 pogocima Marija Pašalića i Josipa Brekala. Oba pogotka stvorena su ubačajima s bokova. Turska je samo dvije minute kasnije izjednačila nakon najljepše akcije na utakmici koju je završio Cengiz Ünder.

Curilo je s obje strane na sve strane….

Nakon golijade u prvih desetak minuta, ritam se ponešto smirio, barem po pitanju stvaranja prilika. Turska je u 75. minuti uputila prvi udarac u okvir koji nije završio u mreži Simona Sluge, ali pravih šansi nije bilo, bilo zbog toga što su se obrane djelomično pribrale, bilo što su napadi presušili.

Završilo je 3-3, što je vjerojatno i najprikladniji ishod ove nepredvidljive i pomalo neozbiljne prijateljske utakmice.